Informace pro hráče

Řada hráčů si stěžuje na vysokou latenci během hraní her a často to dávají za vinu svému internetovému připojení. Pravda je ovšem někde jinde. Nejčastějším problémem jsou přetížené herní servery, nebo neukáznění hráči.

8. prosinec 2008

Pokud je problém s nedostatečnou kapacitou serveru a jedná se o placené herní servery, pak lze předpokládat, že se to brzy vyřeší dokoupením silnějších strojů, neboť provozovatelé mají velký zájem na udržení hráčů. Problémem jsou freeservery, které nemají zdroj financí a nemají tedy upgrady z čeho platit.

Často si také hráči prodlužují odezvu sami tím, že při hraní ještě stahují data na pozadí. Tím bohužel neomezují pouze sebe, ale i ostatní hráče. Z toho také vyplývá, že pokud ve hře kdokoliv stahuje data, nebo má vysokou hodnotu pingu, omezí tím všechny ostatní, aniž by za to oni jakkoliv mohli.

Co z toho tedy vyplývá? Pokud máte dlouhou dobu odezvy ve hře, ale nikoliv při prohlížení webu, kontaktujte bez prodlení administrátora nebo GM daného herního serveru. Pokud máte tento problém i při prohlížení webu, kontaktujte svého internetového poskytovatele.